Kur'an ve Sünnet Işığında Müslüman Hanımlara Özel İslami Forum
بِسۡمِ ٱللهِ ٱلرَّحۡمَـٰنِ ٱلرَّحِيمِ

Essalamu Aleykum ve Rahmetullah ve Berekatu..

Bayan Kardeşlerimize Özel İslami paylaşım Sitemize Hoşgeldiniz..

Hayırlı Paylaşımlarda bulunmanız ve daha kaliteli Hizmetler için lütfen Üye olunuz..

En Nisa Forum ekibi..

Join the forum, it's quick and easy

بِسۡمِ ٱللهِ ٱلرَّحۡمَـٰنِ ٱلرَّحِيمِ

Essalamu Aleykum ve Rahmetullah ve Berekatu..

Bayan Kardeşlerimize Özel İslami paylaşım Sitemize Hoşgeldiniz..

Hayırlı Paylaşımlarda bulunmanız ve daha kaliteli Hizmetler için lütfen Üye olunuz..

En Nisa Forum ekibi..

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
En son konular
» Kocası çoğu Zaman Namaz Kılmayan Bir Kadının Kocasıyla Olan Durumu Zinâ Sayılır Mı?
 İSTİM KEBABI      _      İZMİR KÖFTE  EmptyC.tesi Nis. 09, 2016 5:48 pm tarafından EN_NİSA

» selamun aleykum
 İSTİM KEBABI      _      İZMİR KÖFTE  EmptyPerş. Eyl. 10, 2015 10:52 am tarafından EN_NİSA

» Soru kandillerde oruç tutuyorum.......?
 İSTİM KEBABI      _      İZMİR KÖFTE  EmptyPtsi Haz. 15, 2015 1:26 am tarafından EN_NİSA

»  Kadir Gecesinin Fazileti
 İSTİM KEBABI      _      İZMİR KÖFTE  EmptyCuma Haz. 12, 2015 5:52 pm tarafından EN_NİSA

» Yolcunun Oruç Tutmamasının Caizliği
 İSTİM KEBABI      _      İZMİR KÖFTE  EmptyCuma Haz. 12, 2015 9:13 am tarafından EN_NİSA

» Ölünün Oruç Borcunu Velisinin Kaza Etmesi
 İSTİM KEBABI      _      İZMİR KÖFTE  EmptyCuma Haz. 12, 2015 8:52 am tarafından EN_NİSA

» Ramazan Borcunun Kazası
 İSTİM KEBABI      _      İZMİR KÖFTE  EmptyCuma Haz. 12, 2015 8:48 am tarafından EN_NİSA

» Oruçlunun Tedavi İçin Hacamat Yaptırması
 İSTİM KEBABI      _      İZMİR KÖFTE  EmptyCuma Haz. 12, 2015 8:34 am tarafından EN_NİSA

» Oruçlunun Cünüp Olarak Sabahlaması
 İSTİM KEBABI      _      İZMİR KÖFTE  EmptyPerş. Haz. 11, 2015 10:34 am tarafından EN_NİSA

» Orucu unutarak bozan kimse ne yapmalıdır?
 İSTİM KEBABI      _      İZMİR KÖFTE  EmptyPerş. Haz. 11, 2015 10:25 am tarafından EN_NİSA

» İftarda Acele Etmenin Fazileti
 İSTİM KEBABI      _      İZMİR KÖFTE  EmptyPerş. Haz. 11, 2015 10:16 am tarafından EN_NİSA

» Sahur Yemenin ve Onu Geciktirmenin Fazileti
 İSTİM KEBABI      _      İZMİR KÖFTE  EmptyPerş. Haz. 11, 2015 10:14 am tarafından EN_NİSA

» Oruçlu Ne Zaman İftar Eder
 İSTİM KEBABI      _      İZMİR KÖFTE  EmptyPerş. Haz. 11, 2015 10:10 am tarafından EN_NİSA

» Oruca Ne Zaman Başlanacağı
 İSTİM KEBABI      _      İZMİR KÖFTE  EmptyPerş. Haz. 11, 2015 10:05 am tarafından EN_NİSA

»  Ramazan Hilalinin Görülmesiyle Oruca Başlanır Şevval Hilalinin Görülmesiyle Bayram Yapılır
 İSTİM KEBABI      _      İZMİR KÖFTE  EmptyPerş. Haz. 11, 2015 9:59 am tarafından EN_NİSA

İSTİM KEBABI _ İZMİR KÖFTE

İSTİM KEBABI      _      İZMİR KÖFTE  Empty İSTİM KEBABI _ İZMİR KÖFTE

Mesaj tarafından EN_NİSA Perş. Nis. 12, 2012 4:23 pm

İSTİM KEBABI

Malzemeler : (4 kişi için)

½ Kg Kuşbaşı İncik Eti

4 diş Sarımsak

2 adet Kuru Soğan

4 adet Domates

4 adet Sivri Biber

2 adet Patlıcan

4 yemek kaşığı Sıvı Yağ

Tuz, Karabiber

Hazırlanışı :

Kuşbaşı kuzu etini, kabuğu soyulmuş ve doğranmış iki domates,iki biber, sarmısak, soyulup dörde bölünmüş soğan, tuz, karabiber, su ve biraz yağla birlikte güzelce pişirin.

Onlar pişerken iki patlıcanın kabuklarını alacalı soyarak uzunlamasına beşe bölüp, yağda kızartın.

Kızaran patlıcanları ayrı bir kaba alın. İki dilim patlıcanı + işareti oluşturacak şekilde üst üste koyun.Tam ortasına

sebzelerini ayırdığınız pişmiş etten iki kaşık yerleştirin. Patlıcanların dört ucunu üstte toplayın.Üzerine bir dilim halka domates ve uzunlamasına kesilmiş sivribiber koyarak açılmaması için kürdanla tutturun. Hepsini bu şekilde yaparak tepsiye dizin.

Etin suyunu üstlerine gezdirip 180 derecelik fırına verin. Biberler ve domatesler kızarınca fırından alıp servis yapın.

İZMİR KÖFTE

Malzemeler : (4 kişi için)

½ Kg Kıyma

2 dilim bayat ekmek

1 adet Yumurta

2 yemek kaşığı Yağ

2 adet büyükçe Domates

½ kaşık Salça

2 bardak Su

1 küçük demet maydanoz

Tuz, Karabiber

Hazırlanışı :

½ Kg Kıyma, rendelenmiş soğan, ıslatılıp suyu sıkılmış iki dilim ekmek içi, yeterince tuz, karabiber, kıyılmış maydanoz ve 1 yumurta kırılıp güzelce yoğrulur.

Kıymadan ceviz büyüklüğünde parçalar alınıp, ıslatılmış iki el arasında parmak şeklinde köfteler yapılıp, bir tarafa bırakılır.

Köfteler bir tavada, yalnızca renkleri hafifçe dönecek kadar kızartılır. Yağlarıyla birlikte tencereye alınır.

Başka bir kapta salça, yağ içinde öldürülür. Buna kabukları soyulmuş ve ince ince doğranmış domatesler katılır. Domatesler de öldürülür. Domatesli su, köftelerin üzerine gezdirilerek dökülür. Hepsinin üstüne 2 bardak su dökülür. Orta hararette ısıda 5 dakika pişirilir.

EN_NİSA
EN_NİSA
Forum Sahibi
Forum Sahibi

Aktiflik :
 İSTİM KEBABI      _      İZMİR KÖFTE  Left_bar_bleue999 / 999999 / 999 İSTİM KEBABI      _      İZMİR KÖFTE  Right_bar_bleue

http://ennisa.forum-express.com

- Similar topics